img

Czym karmić psa?

Głównymi bardzo ważnym zadaniem dla każdego właściciela jest prawidłowy dobór odpowiedniego pożywienia dla naszego psa. To prawidłowa dieta wpływa na stan zdrowia naszych pupili. Nie wszystko zaś  co jest dobre dla nas ludzi,  jest odpowiednie dla zwierząt, ponieważ niektóre składniki, które spożywa człowiek są często trujące dla  psiego organizmu.

To co zjada pies zależy od opiekuna. Najczęściej dochodzi do tego,  że pies otrzymuje resztki z obiadu, niestety nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, w szczególności  dla psa. Właśnie w ten sposób nie otrzymują  on odpowiednich składników odżywczych.  Jeżeli nie mamy czasu  na prawidłowe przygotowanie odpowiedniego posiłku dla naszego pupila, idźmy na wygodę i zastosujmy specjalnie opracowaną  przez ekspertów gotową  karmę. Pamiętajmy również, że decydują się na taki krok, musimy dobrać taki typ karmy, aby nie szkodziła naszemu  psu i zawierała jak najwięcej mięsa w swoim składzie.

Poza tym w karmie powinny znajdować się wysokiej przyswajalności jak i zawartości nutraceutyki. Jak rozpoznać karmę najwyższej jakości? Podstawą wyboru karmy jest jej strawność, która w karmach suchych wynosić powinna od osiemdziesięciu pięciu do osiemdziesięciu ośmiu procent, a zawartego w nich białka około dziewięćdziesięciu dwóch procent. Im lepsza jakość pożywienia, tym lepiej trawiona jest przez organizm zwierzęcy. Lepsza wchłanialność pozytywnie wpływa na zdrowie oraz kondycję psa. W karmach takich jak Royal Canin nie tylko suchych  suchych ale i mokrych, znajdują się białka  takie jak L.I.P. Są one wyselekcjonowane pod kątem najwyższej strawności, aż ponad dziewięćdziesiąta procent.

Dzięki temu procesu trawienia przebiega prawidłowo, co ogranicza dolegliwości w  przewodzie  pokarmowym. Wybierając karmę, musimy uwzględnić rasę, wagę, wiek psa oraz tryb życia. A także specyficzne potrzeby zwłaszcza, gdy pies jest po przeprowadzonej kastracji czy sterylizacji. Każdy z  wyżej wymienionych czynników wpływa na zmianę i dobór żywienia dla czworonoga. Pamiętajmy, że prawidłowy dobór odpowiedniej diety, czyli odpowiedniego pożywienia ma bardzo duży wpływ na życie naszego psa ale również i na nasze.  

Zobacz również