img

Żywienie dorosłego psa cz.2

W momencie, gdy nasz pies osiągnie dojrzałość, już czas, żeby ustanowić dość regularny schemat jego żywienia. W związku z czym dla utrzymania dość optymalnej sylwetki dieta naszego psa powinna zawierać odpowiednią równowagę między głównymi grupami poszczegónych składników odżywczych. Zalicza się do nich: białko, tłuszcz, liczne składniki mineralne, jak i również witaminy czy węglowodany.

Poza tym każda dobrej jakości w odpowiedni sposób pełnoporcjowa karma przemysłowa dla naszych psów powinna bez wątpienia zapewniać naszemu psu podstawową równowagę żywieniową. Musimy pamiętać, że fakt czy podajemy karmę wilgotną, jak i również  suchą, bądź również mieszankę obu rodzajów, jest jednak sprawą indywidualnych preferencji – jednocześnie naszych, jak i również naszych psów.

Zaznacza się, iż zależność ta może być podyktowana określonymi wskazaniami medycznymi.  Należy również pamiętać, iż owy postęp w dziedzinie żywienia naszych pupili oznacza, iż dostępna jest również szeroka gama przemysłowych karm dla poszczególnych psów opracowanych jednocześnie w celu zdecydowanie bardziej dokładnego dopasowania do owych specyficznych potrzeb naszego psa. Poza tym rasa oraz wielkość mogą w odpowiedni sposób wpływać na dane potrzeby.
Wskazuje się również, iż o wiele mniejsze rasy cechuje zdecydowanie szybszy metabolizm, a co za tym idzie zapotrzebowanie dzienne na poszczególne kalorie występuje nawet dwukrotnie  większe.

Jednak należy zaznaczyć, iż dzieje się tak w zależności od naszej kondycji ciała oraz poziomu naszej aktywności. Ukazuje się również, iż większe rasy mogą posiadać również o wiele wolniejszy metabolizm, ale jednocześnie zwiększy im się  apetyt. Skutkuje to tym, że wymagają również odmiennych kombinacji składników mineralnych oraz witamin dla wsparcia funkcji stawów oraz układu szkieletowego. Ukazuje się również, że dieta może zostać również opracowana specjalnie z pewną myślą o określonej rasie, a co za tym idzie również wielkości zwierzęcia. Podsumowując, jeżeli nasz pies jest dość aktywny bądź jest psem pracującym można również się zastanowić nad zastosowaniem odpowiednio opracowanej diety dla wszystkich aktywnych psów. 

Zobacz również