img

Jak wybrać mokrą karmę dla psa cz.2?

Wielu z nas, czyli właścicieli psów, karmi swoich pupilów suchą karmą. Co należy jednak zrobić, jeżeli pies niechętnie ją zjada. Twoim zadaniem jest zapewnienie mu  odpowiedniej diety, ale nie zawsze masz na to  ochotę. Warto wówczas  wtedy pomyśleć o karmie w puszkach. Czy wiesz, jak prawidłowo odróżnić wysokogatunkowy posiłek  od „fast foodu” dla psa . Prawidłowe żywienie naszego  psa,  może czasem wywoływać trudności  dla  właściciel .

Nie wszystkie zaś  psy , chcą  zjadać suchą karmę, która natomiast  przez wielu weterynarzy  nie jest uważana za  dobry wybór. Gotowanie posiłków  dla psa  nie zawsze  jest dobrym pomysłem i nie koniecznie musi się sprawdzić. Przeszkodą, może  byś głównie czas, czy niedostateczna wiedza właściciela na temat odżywiania. W rezultacie gotowane posiłki przez właściciela, niekoniecznie muszą być odpowiednio zbilansowane i dostarczać prawidłowych składników odżywczych. Warto rozważyć podawanie psu karm z puszek czyli mokrych.

Taki rodzaj karmy zapewni  naszemu psu odpowiednią dietę. Mieszanie zaś mokrej jak i suchej karmy może służyć jako zachęta do jedzenia, zwłaszcza tej  ostatniej.  Mokra karma jest dobrym sposobem podawania psu leków, jeśli oczywiście jest tak potrzeba. Informacje, które zostały  zawarte w tym artykule mają za zadanie odróżnić karmę wysokogatunkową od karmy o niskiej jakości. Dowiesz się jak  prawidłowo dopasować cechy karm do  indywidualnych potrzeb twojego zwierzęcia,  takich jak wiek czy  stanu zdrowia. Pamiętaj,  aby zawsze zwracać uwagę na skład dlatego na opakowaniu każdego produktu znajdziesz informacje dotyczącą, kto ją wyprodukował, dla kogo jest przeznaczona, chodzi tu o wiek czy ewentualne jakieś problemy zdrowotne oraz jak często ją dawkować.

Jedną z najważniejszych informacji, która została zawarta na opakowaniu karmy dla zwierząt, jest spis składników. Wiedząc, jak prawidłowo należy czytać  skład  i na co należy zwracać uwagę, będziesz mógł ocenić czy karma, którą wybrałeś i masz zamiar kupić swojemu psu, jest odpowiedniej jakości. Analizując listę składników zawartą na opakowaniu karmy, warto zawsze wiedzieć, iż składnik znajdujący się na pierwszej pozycji na  liście, występuje w największym procencie w produkcie. Kolejne składniki to te których jest  kolejno mniej w składzie karmy. Psy są zaliczane do zwierząt mięsożernych, dlatego ich układ pokarmowy jest przystosowany do trawienia tłuszczy jaki i białek pochodzących z mięsa. W związku z czym podstawową zasadą  dotyczącą  żywienia takich  zwierząt jak psy brzmi następująco: im więcej mięsa znajduje się w pożywieniu psa, tym lepiej dla niego.

Zatem, gdy zapoznajemy się z listą składników znajdująca się na opakowaniu karmy, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę,  na to jaka jest w niej zawartość mięsa. Zawartość mięsa podawana jest najczęściej w procentach. Jeśli producent zaś nie podaje składu procentowego w karmie, najlepiej było by jako pierwszy składnik na liście. Czytając listę składników możesz napotkać różne sposoby, które określają rodzaj mięsa, które zostało użyte do produkcji tej  karmy. Na liście składników karm mokrych znajdziesz następujące opcje: mięso na przykład indyk, wołowina czy kurczak. Drugie  to mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego, później ryby i pochodne ryb.  

Zobacz również