img

Jak wybrać mokrą karmę dla psa cz.1?

W przypadku suchych karm dla zwierząt, nie mamy za dużego wyboru formy tego produktu. Karmy różnią się najczęściej jedynie wielkością  jak i kształtem granulek. Inaczej  jest , jeżeli chodzi o karmę  wilgotną. Dobrym wyborem są puszki, tacki czy saszetki. W puszkach znajdujemy najczęściej uformowaną karmę w kawałki, które są zanurzone w galarecie lub w  sosie. Pamiętajmy, że niekoniecznie muszą to być mięsne kawałki.

To czy znajdziemy mięso w puszce, zależy od procentowego  udział  mięsa w  składzie karmy. W karmach o niskiej zawartości mięsa wszystkie składniki są zmielone  w  jednolitą konsystencję i uformowane w jednolitą masę. Jeśli na etykiecie czytasz, iż  mięsa drobiowego jest osiemdziesiąt procent  i dwadzieścia procent wołowiny przepuszczamy, że kawałki  będą  mięsne. Puszki zawierają  także karmę w formie  pasztetu, czyli  jego składniki zostały zmielone. Patrząc na tą karmę nie ocenimy co faktycznie w sobie zawiera. Puszki z karmą dla psów dostępne są w różnych pojemnościach.

Od małych jak sto gram gramowych nawet do ponad kilogramowych. Jeśli masz małego psa, wybierasz małe paczki, nie koniecznie ze suchą, ale na pewno z mokrą karma, która zawsze będzie świeża. Jeśli zaś posiadasz dużego psa, patrzy wtedy ekonomicznie  i zaopatrujesz się w puszki o większych pojemnościach. Saszetki są wygodne, gdyż są małe, jedzenie nie marnuje się i nie psuje. Jeśli zaś chodzi o zawartość to jest tak samo co z puszkami. Im więcej procent mięsa w składzie tym lepsza karma. Saszetki przeważnie mają wagę od stu pięćdziesięciu gram nawet do trzystu gram. Tacki z jedzeniem dla psa otrzymamy o pojemności około stu pięćdziesięciu gram do czterystu gram.

Producenci takich karm informacje zawierają na zgrzewce. Do opakowań tego typu stosowany jest materiał drugiej marki , przez co widać konsystencje karmy. Musimy zawsze pamiętać, że po za rodzajem karmy, którą karmimy naszego pupila, musimy również zwracać uwagę na dawkowanie. Nieprawidłowe żywienie kończy się najczęściej otyłością wśród psów. Najlepiej karmić psa jednym rodzajem karmy, na jego opakowaniu zawarta jest instrukcja dotycząca dawkowania . Dzięki temu unikniesz problemów zdrowotnych swojego pupila.  

Zobacz również